1 (Öncelikle; OpenSSL ile Anahtar Çifti (Key Pair) oluşturma.

2 OpenSSL hem Private Key hem de Sertifika İmzalama İsteği (CSR) için kullanılır ve genellikle /usr/local/ssl/bin klasörünün altına yüklenir. Eğer standart bir yükleme yapacaksanız, aşağıdaki talimatları uygun bir şekilde izlemeniz gerekmektedir.

3 openssl genrsa –des3 –out www.mydomain.com.key 1024 komutunu yazınız ancak www.mydomain.com yerine, Sertifika İmzalama İsteğinde bulunacağınız web sitenizin tam adresini (FQDN) yazmayı unutmayınız.

4 Sorguya yanıt olarak PEM Pass Phrase giriniz. (Unutmayınız)

5 Bu işlem bir 1024 RSA Private Key oluşturacak ve www.mydomain.com.key dosyası içinde saklayacaktır. Şimdi yine OpenSSL ile CSR kodumuzu oluşturabiliriz.

6 openssl req –new –key www.mydomain.com.key –out www.mydomain.com.csr Komutunu yazınız ve www.mydomain.com yerine kendi alan adınızı (FQDN) yazmayı unutmayınız.

7 Geldiğiniz aşamada OpenSSL size CSR kodunuz için gerekli bilgileri soracaktır. Bu bilgileri tam ve doğru olarak tek tek doldurarak Enter tuşu ile ilerleyiniz ve < > ~ ! @ # $ % ^ * / \ ( ) ?.,& karakterlerini kullanmayınız.

8 Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluklarını kontrol ettikten sonra openssl req -noout -text -in www.mydomain.com.csr komutu ile CSR kodunuzu oluşturabilir ve globessl.com.tr üzerinden SSL Sertifikası satın alabilirsiniz.